fbpx

Rekuperatoriai

Naujai statomų namų kokybė ir sandarumas vis auga, tačiau kartu didėja ir per didelės drėgmės bei sumažėjusios patalpų oro kokybės rizika. Ši per didelė drėgmė, kurią sukelia nepakankamas vėdinimas, gali pakenkti ne tik pastato konstrukcijai, bet ir jūsų sveikatai. Rekomenduojamas optimalus sprendimas – mechaninis vėdinimas su šilumos grąžinimu.

Mechaninis vėdinimas su šilumos grąžinimu reiškia nuolatinį vidaus oro pakeitimą šviežiu ir filtruotu oru iš lauko. Žiemą šviežiai tiekiamas oras pašildomas šalinamu oru, oro srautams prasilenkiant per rekuperatoriaus šilumokaitį. Taip grąžinama ne tik šiluma, bet ir išsaugoma drėgmė. O dulkės, žiedadulkės ir alergenai išfiltruojami rekuperatoriuje esančių filtrų dėka.

Savo namų langus atsidaryti galite kada tik norite, tačiau rekuperatorius juos vėdinti gali nuolatos. Tai ypatingai svarbu tuo metų laiku, kuomet norite išlaikyti šiluminę energiją namuose. Dėka nepertraukiamos oro kaitos, šviežiu oru galite mėgautis nuolatos. Teisingi parinktas rekuperatorius gali sumažinti išlaidas šviežio oro šildymui iki 50-80 %.

Grožis paprastume!

Kompanija “Xvent” įkurta 2018 m. Čekijoje. Įmonės branduolį sudaro žmonės, turintys daugiau kaip 15 metų patirtį kuriant ir tiekiant vėdinimo įrenginius į visą pasaulį. Kompanijos tikslai yra teikti rinkai produktus, naudojant naujas technologijas, kurios perkelia vėdinimo įrenginių pažangiausias savybes į naują lygį. Kurti produktus, kurie sukuria komfortišką ir sveiką patalpų klimatą. Padaryti visus produktus patrauklius ir patogius vartotojui, lengvai montuojamus ir reikalaujančius minimalaus aptarnavimo.

Šūkyje “grožis paprastume” telpa nepriekaištingas veikimas, mažos eksploatavimo išlaidos ir didelė naudingumo vertė.

UAB “Ugnis ir ledas” su “Xvent” bendradarbiauja nuo 2020 m. ir yra oficialus šio vėdinimo įrenginių gamintojo atstovas Lietuvoje. Šį gamintoją pasirinkome dėl unikalių vėdinimo įrenginių asrotimento, kaip “XROOM 2in1”, skirtų renovuojamiems namams ar patalpoms, kuriose negalima įrengti centralizuotos vėdinimo sistemos. Įrenginiai gali atlikti tiek vėdinimo, tiek šildymo funkcijas, todėl gali būti montuojamas vietoje radiatoriaus.

Kitas gaminys – rekuperatorius “XFLAT” išsiskiria savo mažais išmatavimais ir montavimo multifunkcionalumu. Jį galima montuoti tiek prie lubų, tiek prie sienos. Be to, jis telpa net ir į labai mažos kvadratūros butus.

XHOUSE

Sieninis rekuperatorius

Kurdamas šį rekuperatorių, gamintojas sutelkė dėmesį į maksimalų praktiškumą, todėl jis tinkamas ir butams, ir namams. Įrenginys prisitaiko prie jūsų poreikių, užtikrina oro kaitą ir – labai svarbu – drėgmės grąžinimą.

Tinka butams ir namams.
Šilumą ir drėgmę grąžinantis šilumokaitis.
Paprastas montavimas.
Galimybė prijungti pašildytuvą prieš ir už rekuperatoriaus.
EC ventiliatoriai.
Pastovaus oro srauto kontrolė.
Įrenginys išsiskiria mažu svoriu (tik 16 kg).
Didelio filtruojančio paviršiaus ploto filtras F5 (galimybė pasirinkti F7).

Išorinis valdiklis, kurį galima sumontuoti norimoje patalpos vietoje.
Valdiklis skirtas valdyti oro srautą, nustatyti papildomo šildytuvo galią (temperatūrą) ir pasirinkti norimą režimą + galimybė pasirinkti išorinį valdiklį.

Integruoti pašildytuvai prieš ir po rekuperatorių, pagaminti iš saugių elementų su automatiniu valdymu.

XFLAT

Vėdinimo įrenginys

XFLAT įrenginys orientuotas į maksimalią vertę, naudojant daugiabučiuose namuose. Išmatavimų ir MULTIPLACING technologijų dėka, įrenginį galima montuoti 6 skirtingose ​padėtyse, net ir labai mažose erdvėse.

Tinka butams ir nedideliams gyvenamiesiems namams.
Universali montavimo galimybė.
Šilumą ir drėgmę grąžinantis šilumokaitis.
Galimybė prijungti pašildytuvą prieš ir po rekuperatoriaus.
Lengvas montavimas.
Įrenginys išsiskiria mažu svoriu ir mažu aukščiu (tik 13kg ir 180mm).
Didielio filtruojančio paviršiaus ploto filtras F5 (galimybė pasirinkti F7).
Dviejų tipų šilumokaičiai – šilumos arba šilumos ir drėgmės grąžinimo (entalpinis).

MULTIPLACING sistema. Kondensato nuvedimas yra paruoštas universaliai visoms montavimo padėtims. Gamykliškai jie visi yra užaklinti. Sumontavus įrenginį, tereikia atkimšti reikalingą kondensato nuvedimą.

  1. Tvirtinamas prie lubų.
  2. Tvirtinamas prie sienos horizontaliai.
  3. Tvirtinamas prie sienos vertikaliai.

XROOM 2in1

Decentralizuotas vėdinimo įrenginys

Vėdinimo ir šildymo įrenginys. Vėdinimas ir šildymas veikia nepriklausomai vienas nuo kito. Abi sistemos gali veikti tuo pačiu metu. Šiuo metu tai yra tyliausias savo kategorijos įrenginys rinkoje, kurio energijos suvartojimas yra žymiai mažesnis lyginant su kitais.
Šie įrenginiai gali būti naudojami tiek komercinėse, tiek gyvenamosiose patalpose, pvz.: viešbučiuose, biuruose, mokyklose, ligoninėse, butuose, namuose ir kt.
Sukurtas taip, kad nereikalauja priežiūros. Vienintelis dalykas, kurį reikia kontroliuoti, yra filtro užterštumas. Gera filtrų būklė užtikrina sklandų veikimą ir stabilų aukšto lygio šilumos atidavimą bei drėgmės regeneraciją.

Įrenginys atitinka A+ energetinę klasę.
Įrenginys standartiškai tiekiamas su CO2 jutikliu.
Taip pat galimi RH ir Radono jutikliai.
Lengvas montavimas.
Didelio filtruojančio paviršiaus ploto filtras F5 (galimybė pasirinkti F7).
Dviejų tipų šilumokaičiai (HRV ir ERV). Šilumos bei drėgmės grąžinimas.
Integruoti valdikliai naudojami oro srauto, šildymo efektyvumo ir kitų funkcijų valdymui.
Įrenginio korpusas pagamintas iš juodo EPP (pūsto polipropileno).
Gaminamas dviejų dydžių: Xroom 100 ir Xroom 250.

Jablotron Living Technology buvo įkurta 2015 m., kai pradėjo kurti naujus vėdinimo įrenginius – rekuperatorius „JABLATRON FUTURA”. Naujai pastatytuose gyvenamuosiuose namuose buvo sumontuoti pirmieji dešimtys šių rekuperatorių. Rezultatai ir grįžtamasis ryšys – puikūs, todėl nenuostabu, kad kompanijos plėtra judėjo į priekį.
2018 metais buvo pristatytas vėsinimo/šildymo modulis „COOLBREEZE”. Techniškai unikalus sprendimas, kuriame naudojamas įprasto garintuvo aušinimo ir adiabatinio aušinimo, išgarinant kondensatą kontroliuojamame entalpijos šilumokaityje, derinys. Nepaisant pradinio skepticizmo dėl šilumos siurblio ir rekuperatoriaus veikimo, rezultatai parodė, kad pasyviuose ar mažai energijos naudojančiuose namuose „JABLATRON FUTURA” su „COOLBREEZE” gali visiškai pakeisti oro kondicionierių.

2020 m. buvo pristatytas dar vienas techniškai unikalus sprendimas „VARIOBREZZE”, kuris tiekia gryną orą ten, kur (ir kada) reikia. Tai keičia visą vėdinimo sistemos veikimą rinkoje.
Šiandien Čekijos Jablotron Living Technology tiekia savo produkciją į daugelį šalių, kaip Didžioji Britanija, Vokietija, Lenkija, Latvija, Estija, Slovėnija, Rumunija, Ukraina ir, žinoma, Lietuva. Nuo 2020m. esame oficialus „Jablotron Living Technology” atstovas Lietuvoje, o nuo 2023m. ir Latvijoje bei Estijoje.

JABLOTRON FUTURA

Rekuperatorius

Idealus pasirinkimas Jūsų naujiems namams.
Rekuperatorius FUTURA automatiškai pritaiko ventiliacijos lygį, kuris atitinka optimalią patalpų oro kokybę, remiantis informacija iš CO2 jutiklių. Tai lyg „namų plaučiai“, užtikrinantys oro kaitą natūraliu ir automatiniu būdu.

Patalpų komfortas šaltuoju metu, be oro sausinimo. Įrenginys automatiškai užtikrins optimalią drėgmę patalpose, naudojant kontroliuojamą entalpinį šilumokaitį.

Atskirų kambarių vėdinimas. Dėka, atskirų kambarių vėdinimo kontrolės, šis rekuperatorius gali tiekti šviežią orą ten, kur (ir kada) jis iš tiesų yra reikalingas. Taip sumažinamas bendras oro srautas ir energijos sąnaudos.

Paprastas valdymas ant sienos montuojamu valdymo pulteliu arba išmania „My JABLOTRON“ mobiliąja aplikacija.

Autonominis veikimas. Įrenginys automatiškai pritaiko vėdinimo lygį, vadovaudamasis CO2 jutiklių informacija. Pats informuos apie reikiamą priežiūrą ar užsikišusius oro filtrus.

Neįtikėtinai mažos energijos suvartojimo sąnaudos, net ir šaltuoju metų periodu. Šilumos ir drėgmės grąžinimas puikiai veikia net ir esant itin žemai lauko temperatūrai be papildomų šildytuvų ir išlaikant subalansuotą ventiliatorių darbą.

Papildomas vėsinimo modulis “COOLBREEZE“ padės išvengti šilumos pertekliaus vėdinimo metu, išlaikant komfortišką temperatūrą jūsų namuose.

COOL BREEZE

Vėdinimo modulis

Modulį sudaro šilumos siurblys su šilumokaičiu, esančiu vėdinimo sistemoje. Jis užtikrina tiekiamo šviežio oro šildymą arba vėsinimą. Vasaros karščių metu, COOLBREEZE kartu su JABLOTRON FUTURA rekuperatoriumi Jums suteiks juntamą tiekiamo oro vėsinimą ir drėgmės sumažinimą, kas leis jaustis komfortabiliai vėsiai.

Labai mažos energijos sąnaudos, lyginant su reikšmingu vėsinimo ir sausinimo efektu tiekiamam orui. Techniškai unikalus sprendimas apjungia įprasto garintuvo aušinimą ir adiabatinio vėsinimo kondensato išgarinimą, kontroliuojamame entalpiniame šilumokaityje. Todėl pasiekia tą patį našumą, kaip panašūs vėsinimo įrenginiai, tik šio įrenginio lauko dalis yra per pus mažesnė, tylesnė ir pigesnė.

Vararos metu COOLBREEZE gali visiškai pakeisti mažai energijos naudojančių namų oro kondicionavimo poreikį. Žiemą šildymo režimu gali tiekti apie 50-70% namui reikalingos šilumos. Tai labai efektyvus šildymo būdas, ypač kartu su papildomu šilumos šaltiniu.

VARIO BREEZE

Vėdinimo modulis

Vėdinimo zonavimas arba „kambarys po kambario” vėdinimo valdymas. Oras tiekiamas tiksliai ten, kur ir kada reikia. Taip užtikrinama geresnė patalpų oro kokybė ir bendras šiluminis komfortas. Vėdinimo sistema atlieka mažiau darbo, todėl sumažinamas bendras vėdinimo sistemos nusidėvėjimas ir prailginamas jos tarnavimo laikas.

Tai pilnas atskirų zonų valdymo sprendimas. Rinkoje yra sprendimų, kurie užtikrina dalinį oro srautą tarp dviejų atskirų zonų. Arba yra galimybė įsigyti atskiras dalis iš skirtingų gamintojų ir sukurti individualų diegimą naudojant pasirinktinę programinę įrangą. Tačiau toks sprendimas niekada nebus toks pat efektyvus kaip sistema, kurią nuo A iki Z sukūrė vienas gamintojas. FUTURA gali valdyti iki 16 atskirų zonų (iki 64 ortakių).

VARIOBREEZE apskaičiuoja kiekvieno ortakio slėgio nuostolius kiekvienoje zonoje. Tuomet automatiškai subalansuoja sklendes, kad būtų užtikrintas pakankamas oro tiekimas į kiekvieną ortakį. Po šios pirminės analizės sistema pradeda paskirstyti šviežią orą į kiekvieną zoną, kad išlaikytų puikią patalpų oro kokybę.

VARIOBREEZE modulis gali:
sumažinti energijos suvartojimą daugiau kaip 50 %,
padidinti šilumos atgavimo efektyvumą iki maksimalaus techninio,
sumažinti triukšmą beveik iki nulio,
pagerina santykinę patalpų drėgmę,
sumažina oro filtrų nusidėvėjimą.

Konsultacija

Pardavimas

Montavimas

Priežiūra

Susisiekite

    Būsto amžius: